سخنرانی رهبر معظم انقلاب بمناسبت عید مبعث سال ۹۹ - پایگاه فرهنگی و مذهبی الهادی
کد خبر:9721
پ
photo_2020-03-22_13-07-55
سخنرانی رهبر انقلاب بمناسیت عید مبعث سال 99

سخنرانی رهبر معظم انقلاب بمناسبت عید مبعث سال ۹۹

سخنرانی رهبر عید مبعث سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر انقلاب مبعث سال ۹۹ ، متن سخنان رهبر مبعث سال ۹۹ ، سخنرانی آیت الله خامنه ای مبعث سال ۹۹ ، آخرین سخنرانی رهبر سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر روز بعثت ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب بعثت ۹۹ ، سخنان خامنه ای بعثت ۹۹ ، سخنان […]

سخنرانی رهبر عید مبعث سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر انقلاب مبعث سال ۹۹ ، متن سخنان رهبر مبعث سال ۹۹ ، سخنرانی آیت الله خامنه ای مبعث سال ۹۹ ، آخرین سخنرانی رهبر سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر روز بعثت ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب بعثت ۹۹ ، سخنان خامنه ای بعثت ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب مبعث ۹۹ ، ویدئو سخنان رهبر مبعث ۹۹


سخنرانی رهبر عید مبعث سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر انقلاب مبعث سال ۹۹ ، متن سخنان رهبر مبعث سال ۹۹ ، سخنرانی آیت الله خامنه ای مبعث سال ۹۹ ، آخرین سخنرانی رهبر سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر روز بعثت ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب بعثت ۹۹ ، سخنان خامنه ای بعثت ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب مبعث ۹۹ ، ویدئو سخنان رهبر مبعث ۹۹

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی امروز به مناسبت فرارسیدن سال نو و عید مبعث پیامبر اعظم (ص) به صورت زنده و مستقیم با ملت شریف ایران سخن گفتند.

محور‌های سخنان مقام معظم رهبری به شرح ذیل است:

ما هر سال مراسم ابتدای سال را زیر سایه حضرت رضا (ع) و در کنار زوار برگزار کرده و نوروز خود را با این دیدار انجام می‌دادیم. بهتر آن است که هر کجای کشور هستیم صلوات مخصوص حضرت رضا را بفرستیم.

عید سعید مبعث را تبریک عرض می‌کنم و امروز جز بزرگترین اعیاد اسلامی ماست، ضمن اینکه مجددا عید نوروز و حلول بهار به همه ملت عزیز تبریک می‌گویم. مبعث روز با اهمیتی است که باید اهمیت آن را بدانیم. این واقعه و حادثه‌ای که خداوند از دیگر پیغمبران تعهد گرفته است.

خداوند از پیامبران بزرگ طول بزرگ تاریخ تعهد گرفته است که به پیغمبر بزرگ اسلام مثل چنین روزی ایمان آورده و او را یاری کنند. نام و نشان و خصوصیات پیغمبر ما در تورات و انجیل تحریف نشده وجود داشته است و حتی اسم احمد (پیغمبر اسلام) را حضرت عیسی (ص) در تورات اشاره کرده‌اند.

بعث محتوای عظیمی دارد که برای ما در شرایط امروزی کاربرد دارد. بعث و وحی الهی حقایقی را برای بشریت روشن کرده است و اگر انسان به این حقایق ایمان بیاورد حیات طیبه به آنها خواهد رسید که زندگی پرشیرین و مطلوب بوده و انسان اگر به این حقایق و معارف آشنا شوند حیات طیبه خواهند داشت.

منظومه معرفتی اسلام در باره اسلام و نقش او در عالم و ذات اقدس پرودگار و صفات و اسما الهی درباره مسیر انسان در دنیا بوده و حقایق بسیار مهمی بوده و سلسله معرفتی اسلام بوده و انسان‌ها را هوشیار و بیدار می‌کند.

بخش دیگر حقایق منظومه ارزشی اسلام است که اسلام آنها را تثبیت کرده و آحاد مردم و جوامع مردمی موظف هستند خود را به این ارزش‌ها به دلیل سعادت نزدیک کنند که حلم و گذشت صفات فردی انسان بوده٬ کرامت انسانی٬ سبک زندگی و عدالت اجتماعی هم صفات عمومی است.

عده‌ای به خطا تصور می‌کنند عدالت اجتماعی از غرب آمده که این تصور اشتباه است.
غرب پس از رنسانس با این مفاهیم آشنا شده در حالی که اسلام بیش از ۱۴۰۰ سال قبل در قرآن به آن اشاره کرده است.

غرب هیچگاه نه به آزادی عمل کرده و نه به عدالت اجتماعی؛ در حالی که اسلام هم گفته و هم به آن اشاره کرده است. دستور پیغمبر در قرآن کریم مبنی بر اجرای عدالت وجود دارد.


ببینید : سخنرانی رهبر  بمناسبت عید نوروز ۹۹


اصل بعثت همه انبیا و ارسال کتب قسط اجتماعی و اقتصادی است. بیان حضرت امیرالمومنین (ع) درباره آزادی هزار سال قبل و پیش از بیان غربی‌ها وجود داشته است.

خداوند همواره انسان‌ها را آزاد آفریده است؛ ضمن اینکه پشت سر سلسله ارزش‌ها و معارف و منظومه معرفتی، احکام و باید و نباید و تکلیف خداوند بر عهده فرد مسلم است که منطبق بر مفایهم ارزشی است.

تحقق این مفاهیم و معارف در فضای عقیدتی جامعه خود را نشان دهد احتیاج به قدرت سیاسی دارد که اگر این موضوع نباشد قلدر‌ها و سیاه لشکر‌ها و تنبل‌ها اجازه تحقق نمی‌دهند و باید کاری کرد که مردم از این موضوعات اطاعت کنند.

معجزه انقلاب اسلامی و تحقق این نظام به برکت حرکت عظیم امام خمینی (ره) بود.

به برکت ارشاد پیغمبر و احکام و معارف ایشان، حرکتی ریشه‌دار در حکومت اسلامی ایجاد شده و روزبه روز ریشه‌دار‌تر شد.

در قرن چهارم و سیصد سال بعد از پیغمبر جامعه اسلامی وسیع‌ترین نظام سیاسی و از نظر دانش و فرهنگ، پیشرفته‌ترین جامعه دنیا بود.

پس از پیغمبر اکرم (ص) خلفای ناباب و فاسدی مثل بنی‌امیه بر سر کار آمدند و اگر آن‌ها نبودند پیشرفت‌ها بیشتر می‌بود.

اگر امروز صادقانه عمل کرده و تنبلی نکرده و کوته‌بینی و ساده‌نگری نکنیم می‌توانیم ایران را به همان قله ابتدای حکومت اسلامی در زمان پیغمبر برسانیم، که البته این هدف اولیه و کوتاه مدت است، ولی هدف دور ما رساندن ایران به تمدن نوین اسلامی است.

نباید تعجب کنیم از دشمنی ها. ما دشمن زیاد داریم تعجب نباید کرد.

دشمنان جنی و انسی وجود دارند و این‌ها به هم کمک هم می‌کنند و سیستم‌های اطلاعاتی خیلی از کشور‌ها علیه ما با هم همکاری می‌کنند.

این حرکت دشمن موجب شد تا اعتقادات ما بیشتر شود، چون پیشگویی خداوند برای پیغمبر خدا تحقق یافت.

امروز خبیث‌ترین دشمن ما و جمهوری اسلامی آمریکا است. ما دشمن، کم نداریم، اما از همه خبیث‌تر و عنودتر آمریکا است.

مقامات آمریکا، دروغ گو، پشت هم انداز، وقیح، طماع و انواع و اقسام شارلاتان هستند و شارلتانی حرف می‌زنند. ظالم، سنگدل، بی رحم، تروریست هستند آنچه خوبان همه دارند این‌ها به تنهایی دارند.

خداوند برای مقابله با دشمنی‌ها به پیامبر دستور العمل داد و ایشان را از اول بعثت امر به صبر کرد. صبر به معنای دست روی دست هم گذاشتن نیست بلکه پیگیری اهداف و با روحیه حرکت کردن است.

بنده با قاطعیت عرض می‌کنم ملت ایران ملت صبوری است، ما مسئولان گاهی بی صبری کردیم، اما ملت ایران کاملا در این ۴۰ سال صبور بودند. بعضی از روشنفکرنما‌های ما هم بی صبری کردند و به مرز همراهی و همکاری با دشمن هم رساندند.

جوانان مومن که تعداد آن‌ها زیاد است و روز به روز به آن‌ها اضافه می‌شود. در عرصه علم، سیاست، فهم مسائل بین المللی هم هستند و روز به روز بیشتر می‌شوند.

من در صحبت‌های اخیر چندبار تکرار کردم که کشور باید قوی شود؛ و قوی شدن شد من هدف ما است و این هم از خطوط اصلی بعثت است.

قوت فقط در بعد نظامی نیست بلکه خیلی وسیع‌تر از نظامی است، قوت نظامی علمی فرهنگی سیاسی که زمینه ساز قوت سیاسی استقلال سیاسی، قوت تبلیغی است.

امروز حفظ جمعیت جوان کشور یکی از نقاط قوت است. کشور ما جوان است و اگر چنانچه موالد تولید نباشد چند سال دیگر نسل جوان کمیاب خواهد شد و کشوری که جوان در آن کم است پیشرفت در آن کم است.

امروز قوت در فضای مجازی حیاتی است. در زمینه بهداشت و درمان، قوت در این زمینه حیاتی است.

جهش تولیدی که امسال مطرح کردم از ابزار‌های قدرت است. جهش تولید الزاماتی دارد. به این احتیاج دارد که تمام دستگاه‌های ذی ربط کار خود را انجام دهند.

آمریکایی‌ها تا الان چندبار گفتند حاضریم از لحاظ دارو و درمان به شما کمک کنیم. این جزء حرف‌های بسیار عجیب است. اولاً خود شما دچار کمبود هستید؛ دچار کمبود‌های شدید هم در ابزار‌های پیشگیری و هم چار کمبود در دارو و درمان. اگر چیزی دارید و دستتان باز است صرف خودتان کنید.

شما متهم هستید که این ویروس را خودتان تولید کردید من نمی‌دانم این چقدر حقیقی است، اما با وجود این شرایط کدام کشور عاقلی به شما اعتماد می‌کند؟

گفته می‌شود که بخشی از این ویروس با آشنایی‌های ژنتیکی به‌دست آمده از ایرانیان برای ایران ساخته شده که البته بخشی از دشمنی آنهاست.

تجربه ۴۰ ساله به ما نشان می‌دهد که کشور ظرفیت مقابله با چالش‌ها و مشکلات را در تمامی سطوح داراست و می‌توانیم با آن‌ها مقابله کنیم؛ مهم آن است که این ظرفیت توسط مسئولین شناسایی شود.

باید برای برون‌رفت از مشکلات جوانان با انگیزه و مومن و متشرع به کار گرفته شوند؛ جوانان متشرع که احتمال خیانت در آنان نسبت به دیگران کمتر است.

مردم باید توصیه‌های صورت گرفته از سوی ستاد مقابله با کرونا و دیگر مسئولین را برای مبارزه با آن جدی بگیرند و به آن عمل کنند؛ این بیماری باعث شد که حتی اجتماعات دینی ما تعطیل شد که در تاریخ دینی ما بی سابقه است به طوری که حتی حرم‌ها و اجتماعات دیدنی تعطیل شده است

ان شا الله خداوند این بلا را از سر همه بشریت کوتاه کند.

 

 


سخنرانی رهبر عید مبعث سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر انقلاب مبعث سال ۹۹ ، متن سخنان رهبر مبعث سال ۹۹ ، سخنرانی آیت الله خامنه ای مبعث سال ۹۹ ، آخرین سخنرانی رهبر سال ۹۹ ، سخنرانی رهبر روز بعثت ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب بعثت ۹۹ ، سخنان خامنه ای بعثت ۹۹ ، سخنان رهبر انقلاب مبعث ۹۹ ، ویدئو سخنان رهبر مبعث ۹۹

 

کلیدواژه : آخرین سخنرانی رهبر سال 99آخرین سخنرانی رهبر سال ۹۹حرفهای رهبری بعثت سال 99دیدگاه رهبر در مورد کمک امریکاسخنان آیت الله خامنه ای بعثت سال 99سخنان خامنه ای بعثت 99سخنان خامنه ای بعثت ۹۹سخنان رهبر انقلاب بعثت 99سخنان رهبر انقلاب بعثت ۹۹سخنان رهبر انقلاب در مورد ویروس کروناسخنان رهبر انقلاب درباره کمک آمریکا به ایرانسخنان رهبر انقلاب مبعث 99سخنان رهبر انقلاب مبعث ۹۹سخنان رهبر در مورد کمک آمریکا به ایرانسخنان رهبر در مورد کمک فرانسه و اروپا به ابران در مورد کروناسخنرانی آیت الله خامنه ای مبعث سال 99سخنرانی آیت الله خامنه ای مبعث سال ۹۹سخنرانی رهبر انقلاب مبعث سال 99سخنرانی رهبر انقلاب مبعث سال ۹۹سخنرانی رهبر بعثت 99 صوتیسخنرانی رهبر بمناسبت مبعث سال 99سخنرانی رهبر در عید 99سخنرانی رهبر در عید نوروز و بعثت سال 99سخنرانی رهبر روز بعثت 99سخنرانی رهبر روز بعثت ۹۹سخنرانی رهبر عید مبعث سال 99سخنرانی رهبر عید مبعث سال ۹۹سخنرانی رهبر مبعث 99 صوتیفایل صوتی سخنرانی رهبر انقلاب مبعث 99فایل صوتی سخنرانی رهبر مبعث 99متن سخنان رهبر مبعث سال 99متن سخنان رهبر مبعث سال ۹۹متن سخنان رهبری بعثت سال 99متن سخنان رهبری مبعث سال 99نظر رهبر در مورد ویروس کرونانظر رهبر در مورد کمک به ایران کرونانظر رهبر درباره ویروس کرونانظر رهبر درباهر کمک امریکانمهنگ سخنرانی رهبر مبعث سال 99ویدئو سخنان رهبر مبعث 99ویدئو سخنان رهبر مبعث ۹۹کلیپ سخنرانی رهبر مبعث سال 99
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید

الهادی

یک پایگاه تمام فرهنگی مذهبی می باشد که در تمامی حوزه ها از جمله قرآن(تلاوت ، تفسیر و..)، دانلود صوتی و ویدئویی مداحی و مولودی ، کلیپ ها و سخنرانی های مربوط به مهدویت و جهان اسلام ، روایات و احادیث و کتابها و نرم افزارهای جهان اسلام فعالیت می کند.

فروشگاه الهادی :

جهت فروش محصولات فرهنگی و مذهبی شامل : پوشاک – کتاب – محصولات طب اسلامی – تابلو فرش های مذهبی – ملزومات نماز و انگشتر و تمام محصولات اسلامی قابل فروش  راه اندازی شده است و آماده هرگونه همکاری با فروشندگان عزیز نیز می باشد .

مشاهده فروشگاه

مسابقات الهادی :

جهت ارتقاء سطح اطلاعات مذهبی و اسلامی کاربران اقدام به برگزاری مسابقاتی با موضوعات مناسبت های مذهبی و مسابقه مداحی به صورت دوره ای کرده است . و جوایز ارزنده ای را هم برای برندگان در نظر گرفته است.

مسابقه مناسبتی
مسابقه مداحی

قرعه کشی برای نام و نام خانوادگی مذهبی

۳۰ برنده ی ۱۰۰ هزار تومانی

بمناسبت اعیاد شعبانیه

همین الان اسمتو ارسال کن جایزه بگیر

ارسال نام و نام خانوادگی