پیشگیری و درمان پوکی استخوان - پایگاه فرهنگی و مذهبی الهادی
کد خبر:6046
پ
8026650_791

پیشگیری و درمان پوکی استخوان

پیشگیری و درمان پوکی استخوان حدود ۹۰ درصد مردم ایران کمبود کلسیم دارند که زمینه ساز بیماری پوکی استخوان شده و به همین دلیل ۴۰ درصد زنان و ۳۵ درصد مردان در سنین بالا دچار پوکی استخوان می‌شوند. قطعا علت اصلی این مساله، سبک غذایی نامناسب است. اکثر لبنیات موجود در بازار از شیر گاوهایی […]

پیشگیری و درمان پوکی استخوان

حدود ۹۰ درصد مردم ایران کمبود کلسیم دارند که زمینه ساز بیماری پوکی استخوان شده و به همین دلیل ۴۰ درصد زنان و ۳۵ درصد مردان در سنین بالا دچار پوکی استخوان می‌شوند.

قطعا علت اصلی این مساله، سبک غذایی نامناسب است. اکثر لبنیات موجود در بازار از شیر گاوهایی بدست می‌آید که اصلاح ژنتیکی شده‌اند. غالبا لبنیات‌ها دستکاری شده و کلسیم آن‌ها جذب بدن نمی‌شود.

همچنین بسیاری از غذاهای مفید از سبد غذایی حذف شده‌است. مثلا اگر مردم عادت خوردن سویق را داشتند هیچگاه مشکل کمبود کلسیم در بین مردم شایع نبود.

مصرف نوشابه، فست فود، لبنیات کارخانه‌ای و پاستوریزه و … تماما عوامل مخرب استخوان و درنتیجه پوکی استخوان است.
بهترین درمان پوکی استخوان استفاده از هسته سنجد آسیاب شده است.

امام صادق علیه السلام می‌فرماید:
«گوشت سنجد، گوشت را می‌رویاند، استخوانش (هسته‌اش)، استخوان را و پوستش، پوست را می‌رویاند.»
“الاصول الکافی، کلینی، ج۶، ص۳۶۱، ح۱”
.
درمان‌های دیگر پوکی استخوان عبارتند از:
مصرف خورشت گوشت و شیر.
مصرف روزانه برگ چغندر.
انجیر.
شیر گاو .
سویق خشک.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

الهادی

یک پایگاه تمام فرهنگی مذهبی می باشد که در تمامی حوزه ها از جمله قرآن(تلاوت ، تفسیر و..)، دانلود صوتی و ویدئویی مداحی و مولودی ، کلیپ ها و سخنرانی های مربوط به مهدویت و جهان اسلام ، روایات و احادیث و کتابها و نرم افزارهای جهان اسلام فعالیت می کند.

فروشگاه الهادی :

جهت فروش محصولات فرهنگی و مذهبی شامل : پوشاک – کتاب – محصولات طب اسلامی – تابلو فرش های مذهبی – ملزومات نماز و انگشتر و تمام محصولات اسلامی قابل فروش  راه اندازی شده است و آماده هرگونه همکاری با فروشندگان عزیز نیز می باشد .

مشاهده فروشگاه

مسابقات الهادی :

جهت ارتقاء سطح اطلاعات مذهبی و اسلامی کاربران اقدام به برگزاری مسابقاتی با موضوعات مناسبت های مذهبی و مسابقه مداحی به صورت دوره ای کرده است . و جوایز ارزنده ای را هم برای برندگان در نظر گرفته است.

مسابقه مناسبتی
مسابقه مداحی